VJ0603Y183KXAAP is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Direct
KEMET
0.018 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
VJ0603Y183KXAAP
DigiKey Part Number
VJ0603Y183KXAAP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603Y183KXAAP
Description
CAP CER 0.018UF 50V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0603Y183KXAAP Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.038" (0.97mm)