VJ0603H332KXBAC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 1 186
Datasheet
3300 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric)
VJ0603H332KXBAC
DigiKey Part Number
VJ0603H332KXBAC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603H332KXBAC
Description
CAP CER 3300PF 100V X8R 0603
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
VJ0603H332KXBAC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.038" (0.97mm)