VJ0603D101GXPAT is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Vitramon
In Stock: 8 867
Datasheet
100 pF ±2% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
VJ0603D101GXPAT
DigiKey Part Number
720-VJ0603D101GXPATTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603D101GXPAT
Description
MLCC
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Q, Low Loss
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)