VJ0603A331JXAAP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Vitramon
In Stock: 1 505
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
TDK
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Murata Electronics
KYOCERA AVX
Johanson Dielectrics Inc.
Upgrade
KEMET
Upgrade
KEMET
330 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
VJ0603A331JXAAP
DigiKey Part Number
VJ0603A331JXAAP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603A331JXAAP
Description
CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0603A331JXAAP Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.036" (0.92mm)