VJ0603A2R7DXACW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
2.7 pF ±0.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
VJ0603A2R7DXACW1BC
DigiKey Part Number
VJ0603A2R7DXACW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603A2R7DXACW1BC
Description
CAP CER 2.7PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0603A2R7DXACW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±0.5pF
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)