VJ0603A221JXAAC
DigiKey Part Number
720-1544-2-ND - Tape & Reel (TR)
720-1544-1-ND - Cut Tape (CT)
720-1544-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603A221JXAAC
Description
CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
VJ0603A221JXAAC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.036" (0.92mm)