VJ0603A181FXBAP is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
180 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
VJ0603A181FXBAP
DigiKey Part Number
VJ0603A181FXBAP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603A181FXBAP
Description
CAP CER 180PF 100V C0G/NP0 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0603A181FXBAP Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.038" (0.97mm)