VJ0603A101GXCAC is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
100 pF ±2% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
VJ0603A101GXCAC
DigiKey Part Number
VJ0603A101GXCAC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603A101GXCAC
Description
CAP CER 100PF 200V C0G/NP0 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0603A101GXCAC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.038" (0.97mm)