VJ0505D0R7CLCQR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
0.7 pF ±0.25pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0505 (1313 Metric)
VJ0505D0R7CLCQR
DigiKey Part Number
720-VJ0505D0R7CLCQRTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0505D0R7CLCQR
Description
MLCC
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Q, Low Loss
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0505 (1313 Metric)
Tolerance
±0.25pF
Size / Dimension
0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)