VJ0402Y331MLJAJ32
DigiKey Part Number
720-VJ0402Y331MLJAJ32TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0402Y331MLJAJ32
Description
CAP CER 330 PF 16V X7R 0402 PB T
Detailed Description
330 pF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
VJ0402Y331MLJAJ32 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.024" (0.60mm)