VJ0402D220FXCAP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 2 783
Datasheet
22 pF ±1% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
VJ0402D220FXCAP
DigiKey Part Number
720-VJ0402D220FXCAPTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0402D220FXCAP
Description
MLCC
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Q, Low Loss
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.024" (0.61mm)