VJ0201Y101KXJCW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
TDK
YAGEO
Murata Electronics
In Stock: 56
Murata Electronics
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
KEMET
KEMET
100 pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
VJ0201Y101KXJCW1BC
DigiKey Part Number
VJ0201Y101KXJCW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0201Y101KXJCW1BC
Description
CAP CER 100PF 16V X7R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0201Y101KXJCW1BC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)