HV1812Y561JXMARHV is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
560 pF ±5% 5000V (5kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
HV1812Y561JXMARHV
DigiKey Part Number
HV1812Y561JXMARHV-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HV1812Y561JXMARHV
Description
CAP CER 560PF 5KV X7R 1812
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
HV1812Y561JXMARHV Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)