HV1812Y471MXMARHV is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
470 pF ±20% 5000V (5kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
HV1812Y471MXMARHV
DigiKey Part Number
HV1812Y471MXMARHV-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HV1812Y471MXMARHV
Description
CAP CER 470PF 5KV X7R 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
HV1812Y471MXMARHV Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)