HV1812Y221KXMARHV is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
220 pF ±10% 5000V (5kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
HV1812Y221KXMARHV
DigiKey Part Number
HV1812Y221KXMARHV-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HV1812Y221KXMARHV
Description
CAP CER 220PF 5KV X7R 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
HV1812Y221KXMARHV Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)