HV1812Y122MXHATHV is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
Direct
KYOCERA AVX
1200 pF ±20% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
HV1812Y122MXHATHV
DigiKey Part Number
HV1812Y122MXHATHV-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HV1812Y122MXHATHV
Description
CAP CER 1200PF 3KV X7R 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
HV1812Y122MXHATHV Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)