GA1812Y103MBEAR31G is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
10000 pF ±20% 500V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
GA1812Y103MBEAR31G
DigiKey Part Number
GA1812Y103MBEAR31G-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GA1812Y103MBEAR31G
Description
CAP CER 10000PF 500V X7R 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
GA1812Y103MBEAR31G Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.086" (2.18mm)