GA1210A101FBCAT31G is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
100 pF ±1% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
GA1210A101FBCAT31G
DigiKey Part Number
GA1210A101FBCAT31G-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GA1210A101FBCAT31G
Description
CAP CER 100PF 200V C0G/NP0 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
GA1210A101FBCAT31G Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.076" (1.94mm)