GA1206Y224KBJBT31G is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
0.22 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
GA1206Y224KBJBT31G
DigiKey Part Number
GA1206Y224KBJBT31G-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GA1206Y224KBJBT31G
Description
CAP CER 0.22UF 16V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GA1206Y224KBJBT31G Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)