GA1206A271JBABT31G | |
|---|---|
DigiKey Part Number | GA1206A271JBABT31G-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GA1206A271JBABT31G |
Description | CAP CER 270PF 50V C0G/NP0 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 270 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GA1206A271JBABT31G Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.067" (1.70mm) |