GA0805Y473KEBAT34G is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.047 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
GA0805Y473KEBAT34G
DigiKey Part Number
GA0805Y473KEBAT34G-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GA0805Y473KEBAT34G
Description
CAP CER 0.047UF 0805
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GA0805Y473KEBAT34G Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Epoxy Mountable
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)