GA0603Y223KXAAC31G
DigiKey Part Number
720-GA0603Y223KXAAC31GTR-ND - Tape & Reel (TR)
720-GA0603Y223KXAAC31GCT-ND - Cut Tape (CT)
720-GA0603Y223KXAAC31GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GA0603Y223KXAAC31G
Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0603
Detailed Description
0.022 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GA0603Y223KXAAC31G Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.038" (0.97mm)