GA0402Y472MXAAP31G is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
4700 pF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
GA0402Y472MXAAP31G
DigiKey Part Number
GA0402Y472MXAAP31G-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GA0402Y472MXAAP31G
Description
CAP CER 4700PF 50V X7R 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
GA0402Y472MXAAP31G Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.024" (0.60mm)