GA0402Y332KXAAC31G
DigiKey Part Number
720-GA0402Y332KXAAC31GTR-ND - Tape & Reel (TR)
720-GA0402Y332KXAAC31GCT-ND - Cut Tape (CT)
720-GA0402Y332KXAAC31GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GA0402Y332KXAAC31G
Description
CAP CER 3300PF 50V X7R 0402
Detailed Description
3300 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
GA0402Y332KXAAC31G Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.024" (0.60mm)