GA0402D2R7DXXAP31M is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
2.7 pF ±0.5pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
GA0402D2R7DXXAP31M
DigiKey Part Number
720-GA0402D2R7DXXAP31MTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GA0402D2R7DXXAP31M
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±0.5pF
Size / Dimension
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.024" (0.61mm)