GA0402D2R2CXBAC31M | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 720-GA0402D2R2CXBAC31MTR-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GA0402D2R2CXBAC31M |
Description | MLCC |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 pF ±0.25pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Tolerance ±0.25pF | Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.024" (0.61mm) |