GA0402D120JXXAP31M is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
12 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
GA0402D120JXXAP31M
DigiKey Part Number
GA0402D120JXXAP31M-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GA0402D120JXXAP31M
Description
CAP CER 12PF 25V HI FREQ 0402
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GA0402D120JXXAP31M Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.024" (0.61mm)