GA0402A101KXBAC31G is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
100 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
GA0402A101KXBAC31G
DigiKey Part Number
GA0402A101KXBAC31G-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GA0402A101KXBAC31G
Description
CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GA0402A101KXBAC31G Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Active
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.024" (0.60mm)