CDR32BP102BKWSAJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 969
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 120
KEMET
In Stock: 500
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
1000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor BP 1206 (3216 Metric)
CDR32BP102BKWSAJ
DigiKey Part Number
CDR32BP102BKWSAJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR32BP102BKWSAJ
Description
CAP CER 1000PF 100V BP 1206
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDR32BP102BKWSAJ Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Failure Rate
S (0.001%)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)