CDR31BP471BJWSAJ
DigiKey Part Number
720-CDR31BP471BJWSAJTR-ND - Tape & Reel (TR)
720-CDR31BP471BJWSAJCT-ND - Cut Tape (CT)
720-CDR31BP471BJWSAJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR31BP471BJWSAJ
Description
CAP CER 470PF 100V BP 0805
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor BP 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CDR31BP471BJWSAJ Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Failure Rate
S (0.001%)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)