CDR31BP331BKUSAJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
KEMET
In Stock: 710
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
330 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor BP 0805 (2012 Metric)
CDR31BP331BKUSAJ
DigiKey Part Number
CDR31BP331BKUSAJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR31BP331BKUSAJ
Description
CAP CER 330PF 100V BP 0805
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDR31BP331BKUSAJ Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Failure Rate
S (0.001%)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)