TR3D336M025C0200 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Sprague
In Stock: 1 365
Datasheet
Upgrade
Similar
Similar
In Stock: 521
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 45
KYOCERA AVX
In Stock: 578
33 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2917 (7343 Metric) 200mOhm
TR3D336M025C0200
DigiKey Part Number
TR3D336M025C0200-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TR3D336M025C0200
Description
CAP TANT 33UF 20% 25V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TR3D336M025C0200 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
200mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
25 V