Image for TR3C476K010C0200 is not available
TR3C476K010C0200
DigiKey Part Number
718-TR3C476K010C0200TR-ND - Tape & Reel (TR)
718-TR3C476K010C0200CT-ND - Cut Tape (CT)
718-TR3C476K010C0200DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TR3C476K010C0200
Description
TR3476K010CC0200
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2312 (6032 Metric) 200mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
200mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
C
Voltage - Rated
10 V