TH3E107M016C0150 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
100 µF Molded Tantalum Capacitors 16 V 2917 (7343 Metric) 150mOhm
TH3E107M016C0150
DigiKey Part Number
TH3E107M016C0150-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TH3E107M016C0150
Description
CAP TANT 100UF 20% 16V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TH3E107M016C0150 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
E
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
150mOhm