TH3D156M020E0900 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
15 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V 2917 (7343 Metric) 900mOhm
TH3D156M020E0900
DigiKey Part Number
TH3D156M020E0900-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TH3D156M020E0900
Description
CAP TANT 15UF 20% 20V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TH3D156M020E0900 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
900mOhm