TH3D156K025F0700 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Parametric Equivalent
15 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2917 (7343 Metric) 700mOhm
TH3D156K025F0700
DigiKey Part Number
TH3D156K025F0700-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TH3D156K025F0700
Description
CAP TANT 15UF 10% 25V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TH3D156K025F0700 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
700mOhm