TH3D106M035C0700 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
10 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2917 (7343 Metric) 700mOhm
TH3D106M035C0700
DigiKey Part Number
TH3D106M035C0700-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TH3D106M035C0700
Description
CAP TANT 10UF 20% 35V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TH3D106M035C0700 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
700mOhm