TH3C335M035F1700 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
3.3 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2312 (6032 Metric) 1.7Ohm
TH3C335M035F1700
DigiKey Part Number
TH3C335M035F1700-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TH3C335M035F1700
Description
CAP TANT 3.3UF 20% 35V 2312
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TH3C335M035F1700 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
C
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.7Ohm