TH3C226K016F1000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Parametric Equivalent
KEMET
22 µF Molded Tantalum Capacitors 16 V 2312 (6032 Metric) 1Ohm
TH3C226K016F1000
DigiKey Part Number
TH3C226K016F1000-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TH3C226K016F1000
Description
CAP TANT 22UF 10% 16V 2312
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TH3C226K016F1000 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
1Ohm