TH3C156M020E1000 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
15 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V 2312 (6032 Metric) 1Ohm
TH3C156M020E1000
DigiKey Part Number
TH3C156M020E1000-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TH3C156M020E1000
Description
CAP TANT 15UF 20% 20V 2312
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TH3C156M020E1000 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
C
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
1Ohm