TH3B156K020E2000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Parametric Equivalent
15 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V 1411 (3528 Metric) 2Ohm
TH3B156K020E2000
DigiKey Part Number
TH3B156K020E2000-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TH3B156K020E2000
Description
CAP TANT 15UF 10% 20V 1411
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TH3B156K020E2000 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
2Ohm