TH3A335K016C3400 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
3.3 µF Molded Tantalum Capacitors 16 V 1206 (3216 Metric) 3.4Ohm
TH3A335K016C3400
DigiKey Part Number
718-1267-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TH3A335K016C3400
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 16V 1206
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TH3A335K016C3400 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
A
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
3.4Ohm