T97E337K010CSA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
330 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 35mOhm
T97E337K010CSA
DigiKey Part Number
T97E337K010CSA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T97E337K010CSA
Description
CAP TANT 330UF 10% 10V 2917
Detailed Description
EDA/CAD Models
T97E337K010CSA Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
35mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.173" (4.40mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
E
Voltage - Rated
10 V