T95Z226K020EZSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
22 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 20 V 2910 (7227 Metric) 400mOhm
T95Z226K020EZSL
DigiKey Part Number
T95Z226K020EZSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T95Z226K020EZSL
Description
CAP TANT 22UF 10% 20V 2910
Detailed Description
EDA/CAD Models
T95Z226K020EZSL Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
400mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2910 (7227 Metric)
Size / Dimension
0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.114" (2.90mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
Z
Voltage - Rated
20 V