T95Y106K025ESAL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
10 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V 2910 (7227 Metric) 1Ohm
T95Y106K025ESAL
DigiKey Part Number
T95Y106K025ESAL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T95Y106K025ESAL
Description
CAP TANT 10UF 10% 25V 2910
Detailed Description
EDA/CAD Models
T95Y106K025ESAL Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2910 (7227 Metric)
Size / Dimension
0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
Y
Voltage - Rated
25 V