T95V335K020EZAL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
3.3 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 20 V 1410 (3727 Metric) 3Ohm
T95V335K020EZAL
DigiKey Part Number
T95V335K020EZAL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T95V335K020EZAL
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 20V 1410
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T95V335K020EZAL Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
3Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1410 (3727 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.061" (1.55mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
V
Voltage - Rated
20 V