T95S685K6R3CZSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
6.8 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 6.3 V 1507 (3718 Metric) 2Ohm
T95S685K6R3CZSL
DigiKey Part Number
T95S685K6R3CZSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T95S685K6R3CZSL
Description
CAP TANT 6.8UF 10% 6.3V 1507
Detailed Description
EDA/CAD Models
T95S685K6R3CZSL Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
2Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1507 (3718 Metric)
Size / Dimension
0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.056" (1.42mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
S
Voltage - Rated
6.3 V