T95R226K050HSAL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
22 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 50 V 2824 (7260 Metric) 300mOhm
T95R226K050HSAL
DigiKey Part Number
T95R226K050HSAL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T95R226K050HSAL
Description
CAP TANT 22UF 10% 50V 2824
Detailed Description
EDA/CAD Models
T95R226K050HSAL Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
300mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.80mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
50 V