T95R127M020HZSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
120 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 20 V 2824 (7260 Metric) 80mOhm
T95R127M020HZSL
DigiKey Part Number
T95R127M020HZSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T95R127M020HZSL
Description
CAP TANT 120UF 20% 20V 2824
Detailed Description
EDA/CAD Models
T95R127M020HZSL Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
80mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.80mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
20 V