T55B476M010C0070 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 1 194
Datasheet
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 3 061
Datasheet
In Stock: 107
KEMET
In Stock: 916
KEMET
KYOCERA AVX
47 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 1411 (3528 Metric) 70mOhm @ 100kHz